19 травня - Міжнародний день пам'яті людей, які померли від СНІДу

 

 

Цей день - символ підтримки тих, хто живе з ВІЛ / СНІДом та пам'яті про тих, кого вже немає з нами. Девіз цього дня в 2019 г. «Активізація боротьби за здоров'я і права». День пам'яті людей, які померли від СНІДу, має за собою довгу історію, наповнену важкими переживаннями і втратами. У цей день мільйони людей нашої планети приколюють до одягу червону стрічку - як символ скорботи і розуміння того, що СНІД не має кордонів, національностей, статі і віку, а головне - символ надії на те, що людство неодмінно переможе цю хворобу.
Медичні працівники Добропільського регіону приєднуються до цього руху і з 17 по 24 травня прикріплять червону стрічку на білі халати, щоб висловити свою солідарність людям, що живуть з ВІЛ-інфекцією та вшанувати пам'ять померлих від СНІДу.
Всі небайдужі, приєднуйтесь до нас!

Інформаційно-просвітницька тиждень буде присвячений профілактиці поширення ВІЛ / СНІД, з метою попередити людей про ризик інфікування, навчити їх уникати небезпеки і підвищити грамотність населення в цих питаннях.
Будуть проведені:
- Акція «Червона стрічка на білому халаті»
- Акція «Дізнайся свій ВІЛ статус»
- Бесіди з пацієнтами на амбулаторних прийомах і при лікуванні в стаціонарах
- «Круглий стіл» з медичними працівниками під девізом «Активізація боротьби за здоров'я і права»
- Кабінет «Клініка, дружня до молоді» проводить семінари, бесіди в загальноосвітніх установах за участю нарколога, лікаря-інфекціоніста з питань ВІЛ / СНІД,
Та ін.

Надзвичайна актуальність цієї проблеми сумнівів не викликає. Вийшовши за рамки груп ризику, ВІЛ-інфекція поширилася на всі верстви населення. Тепер ВІЛ може стати проблемою будь-якого з нас.
Нагадую, що джерелом інфекції служить людина, хворий на СНІД або вірусоносії, які більш небезпечні, так як є практично здоровими і ведуть активний спосіб життя.
ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини. Вірус живе тільки в біологічних рідинах організму людини, у зовнішньому середовищі гине протягом декількох хвилин.
СНІД - це синдром набутого імунодефіциту. В результаті дії вірусу відбувається руйнування імунної системи людини, і організм стає беззахисним перед будь-якою інфекцією, яка і призводить до загибелі. Стадія СНІДу - це кінцева стадія ВІЛ-інфекції.

Дорогі друзі, чоловіки і жінки, дорослі і діти! Тільки ми з Вами зупинимо поширення ВІЛ-інфекції, розмірковуючи про наше минуле, готуючись до нашого майбутнього!
Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, на планеті живе більше 42 мільйонів чоловік з ВІЛ, і кожен день ця цифра збільшується ще на 14-15 тисяч. З початку епідемії вірус забрав понад 35 мільйонів людських життів.
          
Кожен з нас повинен зайняти активну громадянську позицію під девізом «Зупинимо СНІД разом! Я не захворію на СНІД і не заражу інших». Бути відповідальними за своє здоров'я, за здоров'я своїх рідних і близьких людей.

Звертаюся до кожного: «Ви повинні особисто перервати цей ланцюжок заражень!»

Необхідно знати шляхи зараження:
 Статевий.
 парантерально (через кров, при користуванні спільними шприцами, голками, через донорську кров та ін.).
 Від матері до дитини (під час вагітності, пологів, годування грудьми).
Ви можете захистити себе:
 Безпечний секс (використання презервативів).
 Майте постійного статевого партнера.
 Уникайте випадкових статевих контактів.
 Відмовтеся від прийому наркотичних речовин.

Постійно проводиться робота щодо попередження поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення добровільного консультативного тестування (ДКТ) на ВІЛ, щодо профілактики внутрішньоутробного зараження плода, щодо зниження ризику проф.зараженія ВІЛ-інфекцією медпрацівників, щодо зниження ризику внутрішньолікарняних інфекцій. З метою профілактики зараження через донорську кров проводиться тестування донорської крові.

Кожен повинен знати мету тестування на ВІЛ:
 Отримання результату тесту допоможе уникнути важкого відчуття невідомості.
 Це дасть тобі впевненість в тому, що ти не передаєш ВІЛ тим, кого любиш.
 Якщо ти збираєшся стати матір'ю, то зможеш бути спокійна за свою майбутню дитину, оскільки передача вірусу від матері до дитини може бути значно знижена (до 2% і менше), якщо вагітна жінка приймає противірусні препарати.
 Тестування на ВІЛ не займає багато часу, проводиться анонімно, конфіденційно та безкоштовно в кожному ЛПУ м.Добропілля.
 Без відповідного лікування ВІЛ-інфекція призводить до серйозних наслідків для здоров'я.
 Рання діагностика і своєчасний початок лікування дозволяють зберегти здоров'я людини.
 Сучасне лікування ВІЛ-інфекції є і надається безкоштовно.
 Завдяки АРВ-лікування людина може жити повноцінним життям - створювати сім'ю, мати здорових дітей, вчитися, працювати, будувати плани і реалізовувати їх.

Сенс проведення ДКТ в своєчасному виявленні ВІЛ-інфекції, надання доступу до антиретровірусної терапії та вирусологическом контролі, пов'язаному з прихильністю до лікування.
На даний момент по Добропільському регіону на антиретровірусній терапії перебуває 92% від які перебувають на обліку. Це високий показник і відповідає вимогам стратегії Fast-Track 90-90-90.
В даний час доступ до забезпечення лікуванням АРТ можливий в 100% випадків при прихильності пацієнтів до лікування.
У зв'язку з цим, запрошую осіб:
- з одним позитивним результатом на ВІЛ з'явиться на дообстеження, з подальшим призначенням антиретровірусної терапії (при необхідності), яка поліпшити якість і тривалість Вашому житті!!!
- живуть з ВІЛ-інфекцією, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, і які ще не отримують антиретровірусну терапію!!!

Запрошую взяти участь
В Акції «ДІЗНАЙСЯ СВІЙ ВІЛ СТАТУС!»
експрес-тестами з результатом обстеження через 15-20 хвилин:

- 17.05.19 - с.Кріворожье (в центрі) з 10-00
- 18.05.19 - м.Добропілля, міський парк з 12-00
- З 20.05 по 24.05.19 - м.Добропілля в поліклінічному відділенні № 1, кабінет № 72 (4-й поверх) з 9-00 до 15-00.

Обстеження безкоштовне та за бажанням анонімне.

ЦІНУЄТЕ СВОЄ ЗДОРОВ'Я І ЖИТТЯ!

 

Заступник головного лікаря
                                                                                                                 КЗОЗ «Добропільська БІЛ»
                                                                                                           НАДІЯ ДРУГОВА