Ревакцинація проти дифтерії та правця

 

В Україні назрівають нові епідемії, імунологи країни вже б'ють на сполох: повторні щеплення від багатьох хвороб українці просто не роблять. Головною причиною цього є необізнаність. Українці помилково вважають, що щеплення, зроблені в дитинстві – на все життя. Які щеплення потрібно робити повторно після 20 років і що буде, якщо не робити.

        За наказом МОЗ, українцям потрібно регулярно проходити ревакцинацію проти дифтерії та правця. Ревакцинація – це повторне щеплення. Довічний імунітет формується тільки після деяких щеплень, наприклад, проти кору, паротиту, краснухи. Імунітет проти дифтерії, правця та кашлюку зберігається протягом 7-10 років. Перша ревакцинація для профілактики останніх захворювань у дорослих повинна пройти в 26 років. Потім повторюватися кожні 10 років, такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводяться безоплатно. У деяких країнах дорослих також вакцинують проти кашлюку – в Україні по епідситуації. Особистий календар щеплень для кожної людини складає і контролює лікар-імунолог, терапевт, педіатр або  сімейний лікар за місцем проживання.

Дифтерія

Дифтерія починає виявлятися як ангіна. У глотці можуть з'являтися сіруваті плівки, що ускладнюють дихання. Токсин дифтерійні бактерії потрапляє в кров і уражає серце, нервову систему та нирки. За статистикою ЮНІСЕФ, навіть при своєчасному лікуванні кожен п'ятий хворий помирає. Бактерія передається повітряно-крапельний шляхом. Вакцинація проти дифтерії попереджає розвиток та ускладнення хвороби. ЮНІСЕФ рекомендує повторно вакцинуватися кожні 10 років. Такий же строк вказаний у наказі МОЗ.

Правець

Токсин бактерії правця вражає нервову систему. Захворювання проявляється сильними судомами, які можуть привести до переломів кісток. За даними ЮНІСЕФ, від п'яти до 10% хворих помирають. При важких формах правця смертність досягає більше 50%. Передається інфекція при попаданні забрудненого ґрунту в рану або через заражені предмети, наприклад, цвях. Для підтримки імунітету проти правця необхідно ревакцинуватися раз в 10 років.

 

           У законі України про захист населення від інфекційних захворювань вказаний перелік професій, в яких повинні проходити вакцинацію обов'язково. Лікарі центру КНП «Добропільський ЦПМСД» Добропільської міської ради проводять лекції в школах, дитячих садках, в інших організаціях міста, ведуть санпросвет роботу на прийомах.

            Отже на даний момент медичними працівниками центру охоплено щепленням населення Великого Добропілля в такому відношенні:

Діти – 95,1 %

Дорослі – 73,6 %

Неорганізоване населення – 77,5 %  

 

Ревакцинуватися потрібно, тому що це особливо небезпечні інфекції – дуже високий ризик смерті, запрошуємо Вас на отримання щеплення в кабінетах амбулаторій КНП «Добропільський ЦПМСД» Добропільської міської ради.

 

 

Головний лікар
КНП «Добропільський ЦПМСД»
Добропільської міської ради
Сулім С.М.