5 травня - Міжнародний день боротьби за права інвалідів

 

Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота щороку відзначає 5 травня. Цей день, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов'язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями. Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права інвалідів» бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. З того часу подібні заходи проводяться кожне п'яте травня.

Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров’я.

Метою Дня боротьби за права інвалідів є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

На жаль, життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.

Хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

Люди з обмеженими можливостями є повноцінними членами суспільства, однак часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. Міжнародний день боротьби за права інвалідів – це спосіб привернути увагу суспільства до проблем цих людей.

У  КНП «Добропільський ЦПМСД» Добропільської міської ради покращено умови надання медичної допомоги мало мобільним пацієнтам: будівлі оснащені пандусами, встановлена кнопка виклику медичного працівника при вході, котрий допоможе пацієнтові у візку дістатись до кабінету лікаря.

Для осіб з вадами зору встановлені тексти Брайля, заплановано встановити тактильне покриття на підлогу в амбулаторіях, побудувати спеціалізовану санітарну кімнату в амбулаторії №1.

 В кожній амбулаторії створені спеціальні кабінети на перших поверхах. Чергова медична сестра викличе лікаря для огляду пацієнта без черги, в кабінетах проводиться забір біологічних матеріалів для лабораторної діагностики, за необхідності буде викликано профільних спеціалістів для консультування. Також є  можливість провести експрес-діагностику сечі, рівня глюкози, холестерину, тропоніну, гепатиту С, ВІЛ, корона вірусу. Виміряти тиск, провести електрокардіограму, визначити рівень внутрішньо очного тиску, отоскопію, офтальмоскопію. Виписати пільговий  рецепт на ліки за урядовою програмою «Доступні ліки» і за постановою КМУ від 17 серпня 1998 р. №1303.