Декларації з лікарями можна буде підписувати в режимі online

 

Система електронної медицини eHealth є однією з важливих складових реалізації медичної реформи в Україні. Проте наразі на її роботу є багато нарікань: система зависає, повільно обробляє інформацію і працює в цілому менш ефективно, ніж того потребує наш час. Про розвиток eHealth в Україні на прес-брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Отже, пан Кучер зазначив, що над спільним розвитком eHealth в Україні працює МОЗ, Міністерство цифрової трансформації, ДП «Електронне здоров’я» та НСЗУ. В пріоритеті – захист медичних даних про пацієнтів, для організації якого застосовуються провідні світові практики, що довели свою ефективність.

Головні завдання системи eHealth:

  • Забезпечення прозорості фінансування медичних закладів за надані послуги.
  • Зменшення адміністративного навантаження на медичний персонал.
  • Переведення медичної документації з паперового варіанта в електронний. Поліпшення ефективності роботи медичного закладу.
  • Підвищення рівня комфорту пацієнта завдяки наявним електронним інструментам (запис до лікаря на певний час без черг, електронний рецепт на ліки тощо).

Наразі на роботу eHealth в Україні є багато нарікань. Пан Кучер не заперечує, що через велике навантаження на систему вона часто працює повільно, і ведеться робота для усунення цього недоліку. Наприклад, щогодини до eHealth надходить понад 30 мільйонів запитів.

Крім того, Ярослав Кучер повідомив, що МОЗ та Міністерство цифрових трансформацій спільно працює над тим, щоб у портал і додаток «Дія» можна було інтегрувати систему eHealth. Це дозволить українцям підписувати декларації з лікарями без візиту до лікаря, в режимі online. Обіцяють, що це станеться вже скоро.

Джерело: https://itmed.org