Шановні батьки, ви щепили свою дитину від поліомієліту?

 

Всеукраїнська кампанія проти поліомієліту триває

КНП "Добропільський ЦПМСД" Добропільського міської ради закликає батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень дитини згідно з Національним календарем. У разі потреби, запланувати та надолужити пропущені щеплення.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання, але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням:

у 2 та 4 міс — вакциною ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина)

у 6 та 18 міс, 6 і 14 років — вакциною ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина)

Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. Півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 та має параліч. Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року в Україні розпочалася масштабна кампанія імунізації проти поліо.

На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень інактивованою вакциною (у 2 та 4 міс) згідно з Національним календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім.

Державним коштом закуплено вакцину виробництва «Імовак Поліо» (виробництва Санофі Пастер, Франція), яка безпечна, ефективна, рекомендована ВООЗ і захищає від всіх типів поліовірусу. Батьки можуть безоплатно щепити нею дитину. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить, збереже ваших дітей від можливого інфікування.

За перший тиждень кампанії щеплення проти поліомієліту в Україні (станом на 5 лютого 2022 року) захист отримали 9273 дитини віком від 6 міс до 6 років (1 та 2 дози ІПВ). Всього на першому етапі заплановано щепити 140 тис дітей.

На сьогоднішній день в Україні діти до 6 років, які особливо вразливі до поліо, не отримали чи пропустили щеплення проти поліомієліту — у небезпеці! Під час кампанії вакцинують дітей у віці від шести місяців до шести років (до 5 років 11 місяців 29 днів), якщо вони:

  • пропустили одне щеплення проти поліомієліту з необхідних для цього віку (в цьому випадку відсутні дози вводяться за графіком з мінімальними інтервалами)
  • не були взагалі вакциновані проти поліомієліту

Батьки можуть безоплатно щепити нею дитину в державних закладах охорони здоров’я.

Надолужте пропущені щеплення!

Захистимо наших дітей разом!