ВСЕСВІТНІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ 24-30 КВІТНЯ 2024 року

 

«ВАКЦІНАЦІЯ – ЦЕ ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО»

З метою підвищення обізнаності населення та популяризації імунізації громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» створений Національний портал з імунізації на якому кожний бажаючий може ознайомитись з актуальною інформацією щодо стану імунопрофілактики в Україні. Відвідати портал можна за посиланням vaccine.org.ua. тому запрошую Вас використати дану можливість і мати освідомленість щодо вакцинації на будь-який час.

За ініціативи ВООЗ в усіх країнах світу, в т.ч. в Україні, щорічно, починаючи з 2005 року, в останній тиждень квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Тема всесвітнього тижня імунізації в 2024 році: «50-річчя Розширеної програми імунізації». В Тиждень імунізації ми згадуємо про те, що завдяки масовій вакцинації населення на нашій планеті були ліквідовані багато епідеміологічних захворювань, що забирали в колишні часи тисячі людських життів.

Головною метою кампанії є підвищення обізнаності про кардинальну важливість повноцінної імунізації протягом усього життя. Завдяки запровадженій ВООЗ у 1967-1977 роках кампанії імунізації, було ліквідовано натуральну віспу, до цього від неї помирав кожен четвертий хворий. Досягнутою метою вважаємо ліквідацію поліомієліту. З початку боротьби з цією хворобою вдалося врятувати від паралічу близько 5 млн людей, на 99% знизити захворюваність; смертність від кору в усьому світі знизилася на 74%. Деякі країни досягли стійкого прогресу в боротьбі з туберкульозом. Вакцину від гепатиту В регулярно вводять дітям у 147 із 192 країн-членів ВООЗ.

Не дивлячись на значні успіхи, закріплення результатів вимагає подальшої роботи. З 2010 р. нові вакцини були впроваджені в 113 країнах, і число вакцинованих дітей зросло на 20 мільйонів. Зараз на черзі стоїть ліквідація кору, поліомієліту, епідемічного паротиту. Розроблені вакцини проти вітряної віспи, дизентерії Зонне, пневмонії та інших поширених захворювань. Крім того, значний прорив в напрямку інноваційних і комбінованих вакцин дозволяють населенню захиститися від грипу, менінгіту, онкологічних процесів в печінці і шийці матки та ін. Справжнім досягненням була розробка вакцини проти COVID-19, практично одразу після виявлення перших випадків даного захворювання.

Незважаючи на результати в роботі по досягненню всіх цілей по ліквідації хвороб, включаючи кір, краснуху, а також материнський і неонатальний правець, відзначається відставання, і за останні кілька років в світі відбулося кілька спалахів кору, дифтерії і ряду інших хвороб, які попереджаються за допомогою вакцин. Та як приклад COVID-19, який було призупинено за допомогою вакцин.

Імунізація дозволяє врятувати мільйони життів щороку і визнається більшістю фахівців однією з найбільш ефективних заходів втручання в галузі охорони здоров'я в світі.

Для забезпечення можливості виживання і процвітання для всіх людей у всьому світі країни повинні активізувати зусилля, щоб всі люди могли користуватися життєво важливими плодами вакцинації. Крім того, ті країни, які досягли цілей в області вакцинації, або досягли успіхів у їх досягненні, повинні працювати над закріпленням досягнутих ними результатів.

Розширення доступу до імунізації має життєво важливе значення для досягнення цілей в області стійкого розвитку, скорочення масштабів убогості і забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я. Планова імунізація є можливістю для контакту з працівниками охорони здоров'я з найперших етапів життя і забезпечує кожній людині шанс жити здоровим життям з перших днів до похилого віку.

В Україні заходи з профілактичної вакцинації запроваджено на державному рівні. З метою запобігання інфекційним захворюванням проводиться планова імунізація населення, графік якої передбачає обов'язкові щеплення і ряд послідовних ревакцинацій від 10 найбільш небезпечних інфекційних захворювань: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Hib-інфекцій.

Планові вакцинації дозволяють ефективно боротися з багатьма небезпечними інфекціями та перемагати їх. На жаль, в нашій країні все ще існує досить високий рівень необґрунтованою упередженості щодо вакцинації, що може поставити під загрозу життя багатьох людей.

Якщо у Вас виникають сумніви в необхідності проведення профілактичних щеплень, не поспішайте відмовлятися від щеплень і підписувати документально відмову. Для початку проконсультуйтеся з сімейним лікарем, імунологом, і прийміть правильне позитивне рішення щодо проведення щеплень, адже хворобу легше попередити, ніж лікувати!

ЦІНУЙТЕ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ!!!

 

 

НАДІЯ ДРУГОВА
Медичний директор
КНП «Добропільська ЛІЛ»